Connect with Us

Meksikani rreh keq “bishën” ruse dhe shpallet kampion i botës

Të tjera

Meksikani rreh keq “bishën” ruse dhe shpallet kampion i botës

Publikuar

-

Saul ‘Canelo’ Alvarez e ka fituar titullin WBO në kategorinë e lehtë të boksit profesionist, pasi rrahu brutalisht Sergey Kovalevin me një nokaut shkatërrues në rundin e 11-të, në orët e para të mëngjesit të sotëm

Një përballje e ekuilibruar gjatë gjithë kohës dhe që po shkonte drejt një përfundimit me vendim të gjyqtarëve, por një e djathtë direkte e meksikanit hodhi “bishën” ruse në dysheme. Alvarez bëhet kështu kampion bote në pesë Divizione të ndryshme. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Viola Spiro merr vendimin drastik: Mjaft fotot me bikini, ja si dua të vishem tani e tutje

Publikuar

-

Nga

Moderatorja sportive Viola Spiro ka befasur me vendimin që tregoi se ka marrë për të mos postuar më asnjë foto të saj me bikini, apo që e tregon si një vajzë seksi, pasi nuk i pëlqejnë të dëgjojë më këto epitete. E ftuar sot në “Wake Up”, Viola Spiro tregoi se ka vendosur që të […]

LEXO TE PLOTE

Të tjera

E rrallë/ Lojërat Olimpike rezikojnë të mos zhvillohen për arsyen e veçantë

Publikuar

-

E pazakontë por e vërtetë! Planet e organizatorëve të “Tokyo 2020” për Lojërat Olimpike janë cenuar nga mungesa e reshjeve në këtë dimër “të nxehtë”. “Kjo është hera e parë që ne nuk kemi grumbulluar dëborë në fillim të vitit. Kjo ishte mundësia jonë për ta bërë të njohur dëborën e Minamiuonumas në mbarë botën, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Te Partizani nuk e pranuan, nuk do e besoni me cilin ekip është bashkuar Reginaldo

Publikuar

-

Nga

Ish-sulmuesi i Kukësit, Laçit dhe Luftëtarit, Rexhinaldo, momentalisht është pa skuadër. Emri i tij u përfol për të vazhduar karrierën te Partizani, por akordi nuk u arrit. Tashmë sulmuesi mozambikas është duke u provuar te skuadra kazake e Kajsar. Ekipi është grumbulluar në Antalia, teksa Rexhinaldo do tentojë të bindë stafin, për të nënshkruar një […]

LEXO TE PLOTE