Connect with Us

Mourinho takohet me shefin e klubit të madh, do të zëvendësojë trajnerin e njohur

Premier Liga

Mourinho takohet me shefin e klubit të madh, do të zëvendësojë trajnerin e njohur

Publikuar

-

Unai Emery po kalon ditët e fundit në Londër si trajner i Arsenalit. Dy barazimet e fundit në shtëpi në Premier League ndaj Crystal Palace (2-2) dhe ëolves (1-1), duket se kanë lodhur drejtuesit e “Topçinjve” dhe duan t’i japin fund bashkëpunimit me trajnerin spanjoll.

Sikur të mos mjaftonin mungesa e rezultateve, edhe atmosfera brenda grupit tek Arsenali nuk është fare e mirë, mjafton të përmendim rastin Xhaka.

Ndërkohë, sipas lajmeve që raportojnë mediat angleze, shefi i Arsenalit, Raul Sanllehi, është takuar me Jose Mourinhon këtë javë dhe pritet që portugezi të jetë trajneri i ri i londinezëve.

Mourinho është i papunë që pas shkarkimit nga United mesin e vitit të kaluar dhe tani është gati për t’ju rikthyer punës. “Special One” ka pasur oferta edhe nga kampionate të tjera, por i ka refuzuar pasi dëshira e tij është të drejtojë vetëm në Premier League. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: