Connect with Us

Nuk kanë fund telashet/ Barcelona humb sulmuesin kryesor për në Champions League

La Liga

Nuk kanë fund telashet/ Barcelona humb sulmuesin kryesor për në Champions League

Publikuar

-

Sikur të mos mjaftonte humbja 3-1 ndaj Levantes, Barcelona ka marrë një tjetër goditje të rëndë. Luis Suarez luajti vetëm 40 minuta dje dhe la fushën e lojës pasi kishte shqetësimë në pulpë.

Sipas asaj që raporton katalanasja “Sport”, sulmuesi uruguajan do të mungojë në dy ndeshjet e radhës për Barcelonën, në mesjavë në Champions ndaj Slavia Prague dhe në fundjavën e ardhshme në La Liga, kundër Celta Vigo. Ai nuk do të grumbullohet as me Uruguajin për dy miqësoret në mesin e nëntorit ndaj Argjentinës dhe Hungarisë.

Vetëm pak ditë më parë, Suarez u rikthye nga dëmtimi i gjatë që e mbajti jashtë fushave të lojës për një muaj, dhe tani lëndohet sërish. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: