Connect with Us

Sergio Ramos gjen fajtorin për barazimin e ‘turpshëm’/ E pashë shumë mirë çfarë ndodhi

La Liga

Sergio Ramos gjen fajtorin për barazimin e ‘turpshëm’/ E pashë shumë mirë çfarë ndodhi

Publikuar

-

Barazim dhe hidhërim për Real Madrid, që nuk ka arritur të shfrytëzojë humbjen e pësuar nga Barcelona kundër Levantes dhe nuk ka arritur të shkojë më larg se një barazim 0-0 në “Santiago Bernabeu” kundër Betis. Një pikë që i ka lejuar madrilenët të kapin katalanasit në kreun e renditjes, por që ka lënë një shije të hidhur.

“E dunim se ishte e rëndësishme të fitonim, por kjo tregon vlerën e kampionatit tonë. Nuk ka ndeshje të lehta, kemi parë se edhe Barcelona ka humbur. Kemi humbur një rast për të marrë kreun dhe na vjen keq, por luajmë në kampionatin më të bukur në botë dhe Betis ka treguar vlerat që ka”, ka thënë Sergio Ramos.

Kapiteni i Los Blancos ka folur më pas në lidhje me episodin që mund të kishte ndryshuar ndeshjen, një prekje e topit me dorë në zonën e rreptësisë nga Feddal:

“E pashë shumë mirë, ishte prekje me dorë. VAR nuk ka ndërhyrë, por janë arbitrat që vendosin me interpretimin e tyre”, ka përfunduar Ramos.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Tronditet Reali, ylli i madh mungon zyrtarisht në “El Clasico”

Publikuar

-

Lajme aspak të mira për Realin pak ditë para “El Clasicos” së 18 dhjetorit. Klubi madrilen përmes një komunikate zyrtare ka konfirmuar mungesën e Eden Hazard kundër Barcelonës. Belgu ende nuke ka marrë vetën nga dëmtimi që pësoi pak ditë më parë dhë tashmë është e sigurt mungesa e tij në “El Clasico”. “Hazard ka […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Messi zgjedh lojtarin e preferuar dhe nuk është asnjë nga shokët e Barcelonës

Publikuar

-

Lionel Messi ka zgjedhur Sadio Mane si lojtarin e tij të preferuar për këtë sezon. Ylli i Barcelonës thekson se është turp që sulmuesi i Liverpoolit të renditet i katërit në listën finale të Topit të Artë, por nga ana tjetër e pranon se ka shumë lojtarë të mirë këtë sezon. “Është një turp që […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Barcelona apo Bayerni?/ Babai tregon të ardhmen e Guardiolës

Publikuar

-

Pep Guardiola u zgjodh si trajneri më i mirë për vitin 2019 nga Federata Katalanase(Catalan FA), por ai nuk ishte prezent për ta tërhequr cmimin. Ndërkohë që spanjolli po udhëhiqte Manchester Cityn në fitoren 4-1 kundër Burnleyt, ishte babai i tij që e mori cmimin për të. Në intervistën e dhënë, pyetja e parë që […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Reali i kundërpërgjigjet Barçës, ofertë e frikshme për Mbappen

Publikuar

-

Kylian Mbappé vazhdon të jetë objektivi kryesor i Real Madrid për sezonin e ardhshëm në atë që duket si një operacion shumë i komplikuar, pasi PSG nuk ka dëshirën më të vogël për ta shitur. Francezët aspirojnë të zgjasin kontratën e lojtarit, të cilin e shohin në qendër të projektit për të ardhmen. Sidoqoftë, sipas […]

LEXO TE PLOTE