Connect with Us

U shkarkua Kovac/ Zbulohet kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Bayernit, një super trajner

BundesLiga

U shkarkua Kovac/ Zbulohet kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Bayernit, një super trajner

Publikuar

-

Pak minuta më parë, Bayern Munich komunikoi zyrtarisht shkarkimin e Niko Kovac, pas humbjes së djeshme 5-1 ndaj Frankfurt.

Sipas ‘Bild’, kandidati kryesor për të pasuar kroatin në krye të bavarezëve është Max Allegri. Trajneri livonrez është me ‘pushime’ pasi në fund të sezonit të kaluar u largua nga Juventusi, pas plot 5 vitesh.

Allegri është përfolur shumë edhe për stolin e Manchester United, por mundësia për të drejtuar një ekip si Bayerni të vjen vetëm njëherë në jetë.

Brenda kësaj jave pritet që Bayerni të zgjedhë zyrtarisht trajnerin e ri dhe emri i parë në listë është pikërisht ai Allegrit, por nuk përjashtohen surprizat.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Lewandowski iu tregon targën Messit dhe Ronaldos/ Ja sa gola ka shënuar këtë sezon

Publikuar

-

Sulmuesi i Bayern Munchen, Robert Lewandowski, shënoi golin e 23-të në Bundesliga këtë sezon në takimin kundër Koln. Edhe pse parashikohej një transfertë delikate për bavarezët, bomberi polak hoqi çdo dyshim pas vetëm tre minutash lojë, duke shënuar një gol fantastik me të majtën. Ky gol, ishte i 40-ti në të gjitha kompeticionet për sulmuesin […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Bayerni shtyp Kolnin dhe rimerr vendin e parë/ Super rekord nga Lewandowski

Publikuar

-

Bayern Munich ka mposhtur 4-1 FC Koln në RheinEnergie Stadion, duke ruajtur kreun e vendit të parë. Bavarezët kanë rimarrë vendin e parë pasi i kishte parakaluar RB Leipzig një ditë më parë. Sfida filloi në mënyrën më të mirë të mundshme për miqtë, Robert Lewandowski ka shënuar golin e avantazht në minutën e 3′ […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Video/ Bayerni pa frena, ylli i bavarezëve “tallet” me kundërshtarët

Publikuar

-

Bayerni ka shënuar edhe golin e tretë në transfertën ndaj Koln. Pas Lewandowskit 3′, Coman 5′, këtë herë ishte radha e Serge Gnabry. Gjermani shmangu dy mbrojtës vendas majft bukur dhe dërgoi topin në rrjetë me një finalizim perfekt. Bayerni është në super formë, bind në gola, lojë dhe rezultate! /CNA.al

LEXO TE PLOTE