Connect with Us

U shkarkua nga Bayerni/ Kovac fiton respektin e të gjithëve me fjalët e lamtumirës

BundesLiga

U shkarkua nga Bayerni/ Kovac fiton respektin e të gjithëve me fjalët e lamtumirës

Publikuar

-

Bayern Munich i dha fund zyrtarisht mbrëmjen e të dielës bashkëpunimit me Niko Kovac. Trajneri kroat u shkarkua pas humbjes së rëndë që pësuan dje bavarezët 5-1 në Frankfurt.

Pas vendimit të Bayernit, Kovac ka falënderuar klubin për këtë kohë që ishte në krye të tij dhe i ka uruar fat në të ardhmen.

“Unë dhe vëllai im Robert duam të falënderojmë Bayernin për këto 18 muaj. Gjatë kësaj kohe, ekipi ynë ka fituar Bundesligën, Kupën e Gjermanisë dhe Superkupën. Kemi kaluar mirë. I urojlojtarëve dhe ekipit më të mirat”, ka thënë Kovac.

Kroati u zgjodh trajner i Bayernit në vitin 2018 dhe kishte një kontratë 3-vjeçare, por që sot u ndërpre në mes. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Lewandowski iu tregon targën Messit dhe Ronaldos/ Ja sa gola ka shënuar këtë sezon

Publikuar

-

Sulmuesi i Bayern Munchen, Robert Lewandowski, shënoi golin e 23-të në Bundesliga këtë sezon në takimin kundër Koln. Edhe pse parashikohej një transfertë delikate për bavarezët, bomberi polak hoqi çdo dyshim pas vetëm tre minutash lojë, duke shënuar një gol fantastik me të majtën. Ky gol, ishte i 40-ti në të gjitha kompeticionet për sulmuesin […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Bayerni shtyp Kolnin dhe rimerr vendin e parë/ Super rekord nga Lewandowski

Publikuar

-

Bayern Munich ka mposhtur 4-1 FC Koln në RheinEnergie Stadion, duke ruajtur kreun e vendit të parë. Bavarezët kanë rimarrë vendin e parë pasi i kishte parakaluar RB Leipzig një ditë më parë. Sfida filloi në mënyrën më të mirë të mundshme për miqtë, Robert Lewandowski ka shënuar golin e avantazht në minutën e 3′ […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Video/ Bayerni pa frena, ylli i bavarezëve “tallet” me kundërshtarët

Publikuar

-

Bayerni ka shënuar edhe golin e tretë në transfertën ndaj Koln. Pas Lewandowskit 3′, Coman 5′, këtë herë ishte radha e Serge Gnabry. Gjermani shmangu dy mbrojtës vendas majft bukur dhe dërgoi topin në rrjetë me një finalizim perfekt. Bayerni është në super formë, bind në gola, lojë dhe rezultate! /CNA.al

LEXO TE PLOTE