Connect with Us

Andi Lila mbështet Dukën: Janë politikanë apo gënjeshtarë? Ku e kanë ligjin e sportit?

Kombëtare

Andi Lila mbështet Dukën: Janë politikanë apo gënjeshtarë? Ku e kanë ligjin e sportit?

Publikuar

-

Ashtu si kreu i FSHF-së, Armand Duka, edhe Andi Lila i ka qëndruar mendimit të tij për Ligjin e Sportit, madje nuk nguroi të “thumbonte” zv.kryeministrin Erion Braçe.

“Duhet të jemi të gjithë bashkë kush është për të mirën e sportit. Kush nuk është për këtë gjë duhet të ikë nga linja jonë, duhet të dalë veç. Presidentët nuk kanë faj, se presin që të behet reforma në sport dhe kontributet t’iu njihen. Këto janë hallka që janë njëra pas tjetër.

Psh: Zv.kryeministri i Shqipërisë, Z.Erion Braçe, del në intervistë dhe thotë që në shtator do bëhet reforma në sport, ndërsa sot jemi në nëntor. A janë politikanë a janë gënjeshtarë, nuk e di se çfarë janë, por një gjë duhet ta thonë.

Thanë për në shtator. Pse nuk po bëhet?! Ku është? Po vjen dhjetori, po kalon. Nuk mund të vazhdojmë dot në pafundësi kështu. Bëjmë statuse në “Facebook”, internet. Unë falas me shumë qetësi, edhe me Braçen. Në qoftë se është për të mirën e futbollit unë as me të.

Nuk bëj me asnjë polemikë.Dua të kem interesa të qëndrueshme me atë njeri që është për të mirë e futbollit. E mira e futbollit është kjo. E bëri Kosova, mbaroi punë. Nëse Kosova vazhdon me këto ritme, po ecën siç po shohim. Këtu ka talente, futbolli duhet të jetë një hallkë e fortë e ekonomisë shqiptare”, u shpreh Andi Lila.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: