Connect with Us

Ergys Kaçe shkëlqen edhe me ekipin e ri, ja çfarë ka bërë shqiptari në ndeshjen e fundit

Kombëtare

Ergys Kaçe shkëlqen edhe me ekipin e ri, ja çfarë ka bërë shqiptari në ndeshjen e fundit

Publikuar

-

AEL Larisa ka arritur të marrë një fitore të çmendur në shtëpi përballë OFI Kretës me rezultatin 3-2, aty ku fillimisht e kanë parë veten në disavatazhin e dy golave. Titullar në këtë takim, ishte edhe mesfushori i Kombëtares, Ergys Kaçe i cili ka kontribuuar edhe me një asist në golin e parë.

Që në minutën e 4, Semedo ka kaluar në avantazh OFI-n teksa 3 minuta më vonë ka shënuar edhe golin e dytë Tsilindis. Në minutën e 14, Kaçe ka dhënë një krosim mjaft të saktë në zonë, aty ku Moras e ka çuar topin në rrjetë duke shënuar për 1-2.

Në pjesën e dytë, ka qenë radha e Miloslavljeviç për të shënuar golin e barazimit. 10 minuta para fundit, Dauda ka realizuar edhe golin e tretë për skuadrën e tij, duke vulosur fitoren në javën e nëntë, fitore kjo që e ngjit AEL-in në vendin e pestë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: