Connect with Us

“Arena Kombëtare” do ketë qera të frikshme/ Nuk do e besoni sa ndeshje do luhen aty në vit

Kombëtare

“Arena Kombëtare” do ketë qera të frikshme/ Nuk do e besoni sa ndeshje do luhen aty në vit

Publikuar

-

Redi Jupi, ish-futbollisti i përfaqësueses shqiptare, uron që “Arena Kombëtare” të mos jetë vetëm në përdorim për kuqezinjtë, por edhe për klubet. Megjithatë, në “Procesi Sportiv” ai ka treguar se është shumë skeptik pasi shifrat që qarkullojnë për qeranë e impiantit, janë të papërballueshme.

“Kam frikë se ai stadium është shumë më shumë se sa i duhet futbolli tonë. Nuk do të doja që të shkoja në stadium vetëm për të parë kombëtaren tonë. Unë dua që ekipet e kryeqytetit të shiheshin aty.

Por qeraja do të jetë shumë e lartë për klubet që të luajnë. Nëse bëhet vetëm për 5 ndeshje në vit të kombëtares, mendoj se është investim i gabuar. Mua më kanë thënë një shifër 20 milionë lekësh të vjetra [për ndeshje”, zbuloi Jupi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: