Connect with Us

Bayerni në hall/ Reali planifikon t’i rrëmbejë yllin kryesor

BundesLiga

Bayerni në hall/ Reali planifikon t’i rrëmbejë yllin kryesor

Publikuar

-

Pas largimit të trajnerit Niko Kovac, një tjetër lajm i keq vjen për Bayernin e Mynihut. Sulmuesi polak, Robert Lewandowski, do të operohet në ijë për të zgjidhur një problem të vogël fizik që e mundon atë për ca kohë. “Bomberi” pritet t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale këtë fundjavë, menjëherë pas ndeshjes shumë të rëndësishme me Borussian e Dortmundit në Bundesligë.

Sipas raportimeve të medieve gjermane, përfshirë dhe “Bild”-in, Lewandowski mund të qëndrojë jashtë maksimumi 10 ditë. Kjo është arsyeja pse ideja e lojtarit dhe klubit është që të përfitojnë nga pushimi për ekipet kombëtare dhe të zgjidhin problemin fizik pikërisht në këtë periudhë.

Leva ka marrë ftesë nga kombëtarja për sfidat e nëntorit, por mund të vendosë t’i përgjigjet negativisht thirrjes pasi do të operohet.

Operacioni mund të shtyhet, veçanërisht në varësi të rezultatit të garës së kampionatit. Për momentin, Bayerni nuk mund të bëjë pa “bomberin” e tij, i aftë për të shënuar 20 gola në 16 ndeshje deri më tani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: