Connect with Us

Çfarë po ndodh kështu?!/ Legjenda braziliane sponsorizon transferimin e Neymar tek Interi

Seria A

Çfarë po ndodh kështu?!/ Legjenda braziliane sponsorizon transferimin e Neymar tek Interi

Publikuar

-

Transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi ka hedhur prozhektorët e spektaklit nga Seria A.

Ylli luzitan firmosi në verën e vitit 2018 për klubin bardhezi, duke lënë Realin e Madridit për shifrën e 100 milionë eurove.

Ndërkaq, ish portieri i Interit, Julio Cesar ka sponsorizuar yllin që duhet të vishet zikaltër. Në një intervistë për kanalin “YouTube Que Partidazo”, ish fituesi i Champions League me italianët në vitin 2010 u shpreh:

“Nëse Neymar do të shkonte të luante te Inter, situata do të bëhej shumë interesante. Do të kishte një derbi italian midis brazilianit dhe Cristiano Ronaldos. Në këtë mënyrë, futbolli Italian do të kthehej në qendër të gjithçkaje,” deklaroi Cesar.

40 vjeçari kaloi shtatë sezone me fanellën e Interit, ku u aktivizua në 228 ndeshje.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: