Connect with Us

Trajneri i njohur refuzon Bayernin/ “Jam shumë i lidhur me skuadrën time”

BundesLiga

Trajneri i njohur refuzon Bayernin/ “Jam shumë i lidhur me skuadrën time”

Publikuar

-

Trajneri i Ajaxit të Amsterdamit, Erik ten Hag, nëpërmjet një videoje të publikuar në faqen zyrtare të klubit holandez ka përgënjeshtruar zërat për një kalim të mundshëm në krye të Bayernit të Mynihut në Bundesligë. Bavarezët dy ditë më parë shkarkuan kroatin Niko Kovac dhe tashmë janë në kërkim të një trajneri cilësor.

“Jam shumë i lidhur me skudrën time. Mund të konfirmoj se do të qëndroj tek Ajaxi deri në fund të sezonit”.

Përveç ten Hag, emra të pëlqyer nga drejtuesit bavarezë janë edhe Massimiliano Allegri dhe Jose Mourinho. Italiani, gjithashtu e ka hedhur poshtë mundësinë për të pranuar detyrën në mes të sezonit, pasi preferon të pushojë një vit të plotë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: