Connect with Us

U bë ashtu siç deshën tifozët/ Arsenali i bën gjëmën Granit Xhakës

Premier Liga

U bë ashtu siç deshën tifozët/ Arsenali i bën gjëmën Granit Xhakës

Publikuar

-

Granit Xhaka nuk do të jetë më kapiteni i Arsenalit. Ka qenë vetë trajneri Emery që ka konfirmuar lajmin e bujshëm.

“Kam komunikuar me Xhakën dhe nga sot e tutje ai nuk do të mbajë më shiritin e kapiteni”, ka thënë për “Express.co.uk”, trajneri i “Topçinjve”.

Ky vendim erdhi pas presionit të madh të tifozëve sidomos në rrjetet sociale, pas asaj që ndodhi në ndeshjen ndaj Crystal Palace, në momentin e zëvendësimit Xhaka u shoqëria me vërshëllima të shumta nga tifozët e Arsenalit dhe ai iu drejtua atyre me fjalë të rënda “Ik pir*****”. Sikur të mos mjaftonte kjo hodhi në tokë fanellën dhe shkoi në dhomat e zhveshjes.

Gjatë gjithë kësaj kohe tifozët kanë kërkuar që Xhakës t’i hiqet shiriti i kapitenit dhe pse jo të shitet në merkaton e janarit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: