Connect with Us

Zyrtare: Ja ku do të luhet finalja e Superkupës së Italisë/ Nuk do të ketë më barriera gjinore

Seria A

Zyrtare: Ja ku do të luhet finalja e Superkupës së Italisë/ Nuk do të ketë më barriera gjinore

Publikuar

-

Ashtu si edhe vitin e kaluar, edhe këtë vit finalja e Superkupës së Italisë do të luhet në kryeqytetin e Arabisë Saudite, Riad, më 22 dhejtor.

Ndeshja do të luhet në King Saud University Stadium dhe do të fillojë në orën 17:45 (me orën vendase, 19:45 me orën shqiptare).

Ndryshe nga finalja e sezonit të kaluar ku Juventusi mposhti 1-0 Milanin, këtë herë nuk do të ketë më barriera gjinore në stadium sipas asaj që raporton “La Gazzetta dello Sport”.

Pra, për herë të parë në histori femrat do të lejohen të futen në stadium njësoj si meshkujt dhe gjithashtu femrat e huaja nuk kanë nevojë të veshin rrobën e quajtur “abaya” (veshje e jashtme, karakteristike për vendet e Arabisë). /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: