Connect with Us

Champions/ Atalanta e Gjimshitit merr pikën e parë në histori, City shtyn kualifikimin

Sport

Champions/ Atalanta e Gjimshitit merr pikën e parë në histori, City shtyn kualifikimin

Publikuar

-

Në grupin C, Atalanta ndali Man. Cityn në një barazim 1-1, duke marrë pikën e parë në historinë e Champions League. Mbrojtësi kuqezi, Berat Gjimshiti luajti që nga minuta e parë. Goli për qytetarët u shënua nga Sterling 7′, ndërsa për vendasit barazoi Pasalic 49′. Duhet përmendur fakti, që në minutën e 43′, Gabriel Jesus pati mundësinë e artë të dyfishonte rezultatin por gaboi nga pika e bardhë e penalltisë.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Dinamo Zagreb dhe Shakhtar Donetsk u ndanë në një barazim 3-3.

Përsa i përket kualifikimit, Man. Cityt i mjafton vetëm një pikë në dy ndeshjet e radhës, ndërsa beteja për vendin e dytë do të jetë mes kroatëve dhe ukrainasve.

Përsa i përket rezultateve të të gjitha takimeve të sotme në Champions janë si më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: