Connect with Us

Champions: Formacionet zyrtare/ Bisha e kombëtares tonë e nis nga minuta e parë

Sport

Champions: Formacionet zyrtare/ Bisha e kombëtares tonë e nis nga minuta e parë

Publikuar

-

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjeve të darkës në Champions League. Në “San Siro”, Atalanta do të presë Man. Cityn. Italianët do të tentojnë të marrin pikën e parë në historinë e Champions League, ndërsa gjigantët anglezë duan fitoren për të siguruar zyrtarisht biletën për në fazën tjetër.

Berat Gjimshiti e nis nga minuta e parë, mbrojtësi kuqezi është kthyer në një lojtar të pazëvendësueshëm tek Atalanta këtë sezon.

Atalanta: Gollini; Toloi, Gjimshiti, Palomino; Hateboer, De Roon, Freuler, Castagne; Pasalic, Ilicic, Gomez

Man City: Ederson; Joao Cancelo, Otamendi, Fernandinho, Mendy; Gundogan, De Bruyne; Mahrez, Bernardo Silva, Sterling; Jesus

Formacionet zyrtare të ndeshjeve të tjera:

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo; Kroos, Casemiro, Valverde; Rodrygo, Benzema, Hazard

Galatasaray: Muslera; Luyindama, Donk, Marcao; Mariano, N’Zonzi, Seri, Nagatomo; Belhanda; Babel, Andone

PSG– Club Brugge

Bayer Leverkusen- Atletico Madrid

Crvena Zvezda: Borjan; Gobeljic, Milunovic, Degenek, Rodic; Jovancic, Petrovic; Garcia, Marin, Van la Parra; Pavkov.

Tottenham: Gazzaniga; Foyth, Dier, Sanchez, Rose; Ndombele, Sissoko; Dele Son, Lo Celso; Kane

Dinamo Zagreb- Shakhtar Donetsk

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Rama-Buffonit: Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa

Publikuar

-

Nga

Gjatë takimit te Ronaldos dhe Buffon me dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Shqipëri, kryeministri Rama në fund pati mundësi të bisedonte edhe pak me portierin, teksa i tha se “jam juventin i vjetër”. Portieri bardhezi iu kthye duke i thënë dhe se “e di, kam pasur një kuzhinier shqiptar në Koverçiano (qendra e […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Sadiku i papërmbajtshëm, dopietë për Malagën (video)

Publikuar

-

Armando Sadiku ka shënuar të dy golat në fitoren 2-0 të Malaga ndaj Tenerife për javën e 19-të të Segunda Divizion. Në minutën e 27′, bomberi kuqezi i gjendur brenda zonës së rreptësisë, topin e ardhur nga goditja e këndit e dërgoi në rrjetë. Në minutën e 76′ dërgoi sërish topin në rrjetë, këtë hera […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Shumë zhurmë për asgjë, Interi dhe Roma ndahen në paqe/ Juve fërkon duart

Publikuar

-

Roma ka ndalur marshimin e Interit kryesues të Serisë A, duke bllokuar skuadrën e Antonio Contes në një barazim pa gola në “San Siro”. Një ndeshje ku skuadrat kishin mungesa të shumta, të cilave iu shtuan dëmtimet e Santon dhe Candreva, e ku nuk munguan rastet për gol, por askush nuk arriti të tundte rrjetën. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Tërmeti në Shqipëri/ Në kampionatin rumun bëjnë gjestin e madh

Publikuar

-

FCSB (ish Steaua Bucurest) dhe Gaz Metan po përballen mes tyre në Rumani prej orës 19:30. Kjo ndeshje ka nisur me një surprizë për shqiptarët, pasi në fillim të takimit është hapur një pankartë me mbishkrimin “Lutu për Shqipërinë”, në anglisht. Lojtarët e të dyja ekipeve e mbajtën atë dhe pozuan me njëri-tjetrin, në shenjë […]

LEXO TE PLOTE