Connect with Us

Champions League/ Bayerni dhe Juventusi kualifikohen zyrtarisht për në fazën tjetër

Sport

Champions League/ Bayerni dhe Juventusi kualifikohen zyrtarisht për në fazën tjetër

Publikuar

-

Janë mbyllur dy ndeshjet e para për sot në Champions League. Në “Allianz Arena”, Bayerni mundi 2-0 grekët e Olympiacos, duke siguruar kështu zyrtarisht biletën për në raundin tjetër. Bavarezët nuk e patën dhe aq të lehtë, pasi goli i parë i takimit u shënua në minutën e 68′, Coman fut një top në zonë dhe aty i përhershmi Lewandwoski e dërgon në rrjetë.

https://www.youtube.com/watch?v=CPouj_f4YMw

Në minutën e 89′, Ivan Perisic dyfishon rezultatin për Bayern. Kroati vetëm një minutë më parë ishte futur në fushën e lojës, në vend të Gnbary dhe direkt u bë protagonist.

https://www.youtube.com/watch?v=UerumBbZ1SQ

Në Moskë, Juventusi fitoi vetëm në minutat shtesë me rezultatin 1-2 ndaj Lokomotiv. Një ndeshje që nisi me dy gola të shpejtë, bardhezinjtë shënuan të parët me Ramsey në minutën e 3′, uellsiani përfitoi nga gabimi i portierit vendas dhe shtyu topin në rrjetë.

https://www.youtube.com/watch?v=CmUIA5p9JgQ

Rusët barazuan shifrat me një aksion model që u finalizua nga Miranchuk. Goli i avantazhit për “Zonjën” u shënua në minutën e 93′ nga Douglas Costa, pas një super aksioni.

https://www.youtube.com/watch?v=uuXqtPue79g

Pas kësaj fitoreje, Juventusi pret zyrtarisht biletën për në raundin tjetër. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: