Connect with Us

Champions/ Reali turpëron Galatasarayin, Icardi kualifikon PSG-në

La Liga

Champions/ Reali turpëron Galatasarayin, Icardi kualifikon PSG-në

Publikuar

-

Reali bind më në fund në rezultat dhe lojë. Madrilenët mundën 6-0 Galatasarayin, në ndeshjen e raundit të katërt në Champions League. 18-vjeçari Rodrygo shënoi një tregolësh.

Në ndeshjen tjetër të ktij grupi, PSG-së i mjaftoi një gol i Icardit për t’u kualifikuar për në raundin tjetër. Realit i mjafton një barazim në dy ndeshjet e fundit për të siguruar kualifikimin.

Galatasaray dhe Club Brugge do të luftojnë deri në fund për vendin e tretë, që të kualifikon për në Europa League. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Barça kërkon një sulmues në vendin tim?/ Suarez bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

“Nuk është diçka çuditshme që klubi po kërkon një numër 9 tjetër, është realiteti i futbollit. Vjen momenti në të cilin mosha ime nuk do të më lejojë të jem në lartësinë e nevojave të Barcelonës”. Janë këto fjalët e Luis Suarezit, në një intervistë të dhënë së fundmi. Sulmuesi i Barcelonës foli për të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

120 milionëshi nuk po shkëlqen dot te Barcelona/ Shkakun e vërtetë e zbulon mësuesi i tij

Publikuar

-

Përshtatja dhe paraqitjet e Antoine Griezmann me fanellën e Barcelonës janë tema që diskutohen shpesh në Spanjë, por edhe në Francë. Për sulmuesin e katalanasve ka folur mësuesi i tij, Eric Olhats. Njeriu që e ka rritur “djallin e vogël” ka zbuluar arsyen e vështirësive të sulmuesit për t’u përshtatur me skemat e klubit të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Vuan nga hernia diskale, bomberi botëror 6 muaj jashtë fushave të lojës

Publikuar

-

Dhimbje koke për Diego Simeonen që humbet shërbimet e Diego Costas për 6 muajt e ardhshëm. Sulmuesi brazilian i natyralizuar spanjoll do të qëndrojë jashtë fushave të futbollit deri në muaj prill duke iu referuar lajmeve që shkruajnë gazetat spanjolle. Lojtari vuan nga një hernie diskale në qafë të paktën këtë kanë vërtetuar analizat të […]

LEXO TE PLOTE