Connect with Us

E bujshme/ Klubi historik i Europës kërkon Milot Rashicën

BundesLiga

E bujshme/ Klubi historik i Europës kërkon Milot Rashicën

Publikuar

-

Milot Rashica është momentalisht futbollisti shqiptar më në formë. 23-vjeçari po bën paraqitje fantastike me Bremenin, duke shënuar dhe asistuar vazhdimisht dhe kjo ka ngjallur interesimin e shumë klubeve të mëdha.

Së fundmi, në garë për yllin e Kosovës është futur dhe Milani sipas ‘90min.de’. Kartoni i Rashicës vlerësohet diku rrreth 20 milionë euro dhe kuqezinjtë janë të gatshëm të paguajnë këtë shumë. Nuk do të jetë një operacion aspak i lehtë pasi në garë për shërbimet e yllit të “Dardanëve” është edhe Dortmundi. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Kushton 100 milionë euro dhe e kërkon gjysma e Europës/ “Djaloshi i artë” i Dortmundit kërkon largimin

Publikuar

-

Ishte thjesht çështje kohe. Të gjithë e dinim që shumë shpejt do vinte momenti kur Jadon Sancho të kërkonte largimin nga Dortmundi dhe kështu po ndodh. Sipas “Daily Mail”, 19-vjeçari anglez iu ka kërkuar drejtuesve të Dortmundit ta lënë të lirë të largohet, destinacioni i tij i ri pritet të jetë sërish Anglia. Në verën […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

U përfol si trajner i Bayernit, Wenger pranon zyrtarisht sfidën e re

Publikuar

-

Pasi dështoi mundësia për t’u ulur në stolin e gjigantëve gjermanë të Bayernit të Mynihut, trajneri francez Arsene Wenger vendosi t’i japë fund karrierës së tij si trajner. Tashmë në moshën 70-vjeçare, Wenger vendosi të pranojë ofertën për rolin e Shefit të Zhvillimit të Futbollit në Botë, pranë organizmit drejtues të këtij sporti, FIFA-s. Wenger […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Bild hedh bombën e radhës/ Guardiola në verë do të rikthehet te Bayerni

Publikuar

-

Sipas lajmeve të fundit që vijnë nga Gjermania, konkretisht nga SportBild, Pep Guardiola është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Bayernit pas shkarkimit të Niko Kovac, por kjo gjë do të ndodhë vetëm në verë. Plani i bavarezëve është që këta sezon ta mbyllin me Hans-Dieter Flick, të cilit iu besua ekipi pas largimit […]

LEXO TE PLOTE