Connect with Us

E bujshme/ Një super sulmues i thotë “PO” kombëtares shqiptare

Kombëtare

E bujshme/ Një super sulmues i thotë “PO” kombëtares shqiptare

Publikuar

-

Një super sulmues do bashkohet me kombëtaren shqiptare. Futbollisti me prejardhje nga Kosova, Florian Kamberi duket se ka vendosur përfundimisht se për cilën kombëtare do të luaj.

24 vjeçari i cili aktivizohet në Skoci me skuadrën e Hibernian, sipas “RTV Dukagjini”, ka zgjedhur që të përfaqësoj Shqipërinë.

Futbollisti shtatlart i cili njihet shumë pak në opinionin sportiv në vendin tonë më parë ka luajtur për moshat e Zvicrës U-20 dheU-21. P

ara se të kalonte në Skoci tek Hibernian, sulmuesi 24 vjeçar ka luajtur me ekipet e Grashopper dhe Karlsruher.

Ftesa nga Kombëtarja shqiptare për sulmuesin pritet që të vijë, në sfidat e nëntorit. Kamberi mund të jetë një alternativë pasi në repartin ofensiv mund të mungojë sërish Armando Sadiku.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: