Connect with Us

E kërkon gjysma e Europës/ Talenti gjerman zgjedh klubin e ardhshëm dhe i lë të gjithë pa fjalë

BundesLiga

E kërkon gjysma e Europës/ Talenti gjerman zgjedh klubin e ardhshëm dhe i lë të gjithë pa fjalë

Publikuar

-

Gjermania ka nxjerrë shumë talente vitet e fundit, por një nga ata më premtuesit është padyshim edhe Kai Havertz. 20-vjeçari i cili luan me Leverkusen dhe së fundmi është grumbulluar me kombëtaren gjermane, ka zgjuar interesimin e shumë klubeve të mëdha, largimi i tij nga Leverkusën në merkaton e janarit ose të verës është i sigurt.

Zakonisht shume talente të dalë jo nga Bayerni por nga ekipet e tjera gjerjmane kanë zgjedhur të vazhdojnë karrierën pikërisht te bavarezët, por me Havertz do të ndodh ndryshe. E ardhmja e fantazistit gjerman do të jetë te pesë herë kampionët e Europës, Barcelona.

“Të ardhmen time e lidhin me Bayernin, sepse zakonisht futbollistët që spikatin në Bundesligë, transferohen atje, por të shohim se ku do të luaj sezonin tjetër. Më pëlqen shumë loja e Barcelonës, pasi i përshtatet cilësive të mia”, tha fantazisti gjerman.

Havertz është një nga kandidatët e fortë për të fituar “Golden Boy 2019”, lojtari i ri më i mirë në vitit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: