Connect with Us

E thonë statistikat/ Milanisti në vend të parë në Serie A, i gjashti ish-lojtari i Partizanit

Seria A

E thonë statistikat/ Milanisti në vend të parë në Serie A, i gjashti ish-lojtari i Partizanit

Publikuar

-

Paraqitjet e Amir Rrahmanit me Hellas Veronën në Serie A kanë bërë që mbrojtësi kosovar të marrë vlerësime pozitive.

Në bazë të statistikave sa i takon topave të rikuperuar, futbollisti dardan renditet në vendin e 6-të. Listën e kryeson qendërmbrojtësi dhe kapiteni i Milanit, Alessio Romagnoli, edhe pse kuqezinjtë kanë pësuar një “mal” me gola. Rrahmani ka qenë fitimtar në 79.2 % të dueleve ajrore në këtë sezon të Serisë A, ndërsa 63 % në të gjitha ndërhyrjet.

Mbrojtësi që mban fanellën me numër 13 të skuadra e Hellas Veronës është treguar gjithashtu 77 për qind i saktë të pasimeve në ndeshjet e Serisë A këtë sezon.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Vështirë të rifillojë kampionati”, Etrit Berisha: Ju tregoj situatën në qytetin tim

Publikuar

-

Nga

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha, ndodhet i izoluar prej disa javësh në Itali, për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Në një prononcim në “skype” nga shtëpia, për emisionin “Sport Total”, gardiani shqiptar ka folur për këtë situatë të jashtëzakonshme, duke iu bërë apel të gjithë shqiptarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pasi kjo e vetmja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia në kaos/ Igali Tare nuk e ka problem, gati të heq dorë nga rroga

Publikuar

-

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dhënë një intervistë për “Sport1”. Tema e parë kishte të bënte me shkurtimin e rrogave të futbollistëve përballë emergjencës aktuale. “Duhet ende ta mendojmë. Futbollistët tanë janë në kontakt mes tyre, por nuk kemi biseduar ende. Por, e mendoj dhe se shumë shpejt edhe ne drejtuesit dhe stafi […]

LEXO TE PLOTE