Connect with Us

Gabimet e arbitrave në Serie A/ Milani më i dëmtuari ndërsa Juventusi më i favorizuari

Seria A

Gabimet e arbitrave në Serie A/ Milani më i dëmtuari ndërsa Juventusi më i favorizuari

Publikuar

-

Ndonëse i pranishëm në këtë kampionat është VAR-i, përsëri polemikat janë të shumta, ku edhe gabimet disa herë kanë qenë të mëdha.

“Calciomercato.it”, ka publikuar një listë me emrat e ekipeve që janë dëmtuar më shumë nga vendimet arbitrare dhe që janë favorizuar më shumë, deri në javën e 11-të.

Pikërisht ekipi më i dëmtuar deri tani është Milani, të cilët sikur të mos mjaftonte periudha e keqe që po kalojnë, duhet të përballen edhe me padrejtësitë që i bëhen. Më të favorizuarat janë Juventusi dhe Udinese, të cilët kanë pasur nga tre gabime në favor të tyre, dhe asnjë kundër.

Më poshtë po iu listojmë ekipet me gabimet në favor të tyre, dhe kundër nga arbitrat:

Udinese 3 – 0 (+3)

Juventus 3 – 0 (+3)

Genoa 2 – 1 (+1)

Spal 1 – 0 (+1)

Leçe 1 – 0 (+1)

Parma 1 – 0 (+1)

Cagliari 1 – 0 (+1)

Fiorentina 2 – 2 (0)

Napoli 1 – 1 (0)

Lazio 1 – 1 (0)

Torino 1 – 1 (0)

Brescia 0 – 0 (0)

Sassuolo 0 – 0 (0)

Verona 0 – 0 (0)

Sampdoria 0 – 1 (-1)

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Messi jep “OK”, Barcelona do me çdo kusht mbrojtësin më të mirë të Serisë A

Publikuar

-

Barcelona synon të përforcohet në mbrojtje dhe është vënë në kërkim të pasardhësit të Gerard Pique, i cili është 32-vjeç tashmë dhe nuk po shkëlqen si në të shkuarën me katalanasit. Sipas shtypit spanjoll, lojtari i përzgjedhur nga Barça është ylli i Interit, Milan Skriniar. Disa burime brenda klubit kanë konfirmuar për Diario Gol se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

U bë e famshme vetëm se është tifoze e Juves, mbi 70 mijë ndjekës brenda një jave

Publikuar

-

Tifozët bardhezi kanë ende para syve atë mrekulli të Paulo Dybalas në “Allianz Stadium”, kundër Milanit, pas driblimit që i bëri Alessio Romagnolit. Regjia ofroi disa këndvështrime në rastin e golit, por fiksoi edhe një tifoze, deri në atë moment e panjohur, që u bë e famshme thjesht nga prania e saj në një ndeshje […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Përmbytet Venecia, yjet e Italisë bëjnë gjestin e madh

Publikuar

-

Ditët e fundit, në Itali ka pasur shumë përmbytje, për shkak të kushteve të rënduara atmosferike. Qyteti i Venecias ka qenë më i prekuri nga përmbytjet e shumta, për shkak të vendndodhjes gjeografike dhe projektit ndërtues të tij. Kombëtarja e Italisë luajti mbrëmë në transfertë përballë Bosnje-Hercegovinës, sfidë që e fitoi 0-3. Menjëherë pas takimit, […]

LEXO TE PLOTE