Connect with Us

Interi ‘haron’ humbjen ndaj Dortmund/ Shet “dështakun” më të madh të viteve të fundit për 18 milionë euro

Seria A

Interi ‘haron’ humbjen ndaj Dortmund/ Shet “dështakun” më të madh të viteve të fundit për 18 milionë euro

Publikuar

-

Edhe pse në avantazhin e dy golave, në fund Interi u mund 3-2 nga Dortmundi duke nderlikuar shumë kualifikimin për në raundin tjetër të Champions League. Pas zhgënjimit të mbrëmshëm, sot ka ardhur një lajm i madh për klubin zikaltër.

Lokomotiva e Moskës ka vendosur të blejë përfundimisht kartonin e Joao Marios, i cili u huazua tek ekipi i drejtuar nga Yuri Semin gjatë merkatos së verës.

Portugezi ka gjetur veten në Rusi dhe madje është shpallur lojtari më i mirë i muajit tetor. Kampioni i Europës ka bindur rusët, të cilët do të blejnë përfundimisht kartonin e 26-vjeçarit. Kjo do të thotë që në arkën e Interit do të shkojnë plot 18 milionë euro.

Joao Mario ishte kthyer në një problem të madh për zikaltrit, pasi jo vetëm që nuk bindi në Itali, por edhe huazimi në Premier League rezultoi dështuar, ndërsa tani duket se ka rilindur në kampionatin rus. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: