Connect with Us

Olainka: Mund të shkoja te Shqipëria, por atje e kanë pak problem ngjyrën e lëkurës

Kombëtare

Olainka: Mund të shkoja te Shqipëria, por atje e kanë pak problem ngjyrën e lëkurës

Publikuar

-

Peter Olainka është padyshim një nga produktet më të mira të dala nga kampionati shqiptar. Mjafton këtu të përmendim vetëm faktin se sot do të luajë në “Camp Nou”, për të kuptuar se deri ku ka mbërritur ky futbollist.

Madje disa javë më parë do të arrinte të shënonte edhe ndaj Interit në transfertë, duke fituar jehonën e madhe. Një histori dashurie e ka lidhur gjithmonë me Shqipërinë, megjithëse hasi vështirësi pasi te Kombëtarja kërkohen vetëm futbollistët që kanë rrënjë prej këtej.

Ndërkohë një rrëfim për “Eagles Tracker”, Olainka shprehet se problemi që e largoi nga kuqezinjtë ishte edhe pjesa e mentalitetit të vështirë që ka në vendin tonë, sa i përket edhe ngjyrës së tij të lëkurës.

Aktualisht luan me Nigerinë, por Olainka nuk e harron pjesën e Shqipërisë: “Bëra një sezon të mirë në Shqipëri. Më kërkonin edhe në ekipin e tyre Kombëtar, kishte diskutime të tilla.

Por në Shqipëri është pak e vështirë sepse nuk është mentaliteti si vendet e Europës qendrore apo të Europës perëndimore. Dua të them se atje ishte pak problem pjesa e ngjyrës sime të lëkurës, pasi janë të gjithë të bardhë”, ka thënë Olainka. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: