Connect with Us

Plas keq te Napoli/ Lojtarët thyejnë urdhërin e presidentit

Seria A

Plas keq te Napoli/ Lojtarët thyejnë urdhërin e presidentit

Publikuar

-

3 ndeshje pa fitore në Serie A dhe barazimi i djeshëm në Champions ndaj Sazlburg ka bërë që situata te klubi i Napolit të jetë shumë e tensionuar. Pas humbjes në fundjavë 2-1 ndaj Romës, presidenti De Laurentiis vendosi që skuadra të grumbullohej me detyrim, si ndëshkim për rezultatet negative në kampiont.

Ky urdhër i presidentit nuk është pritur aspak mirë nga Ancelotti, i cili doli publikisht kundra këtij urdhëri në konferencën për shytp para ndeshjes së djeshme ndaj Sazlburg. Në përfundim të ndeshjes, Ancelotti nuk tha asnjë fjalë për mediat dhe bashkë me stafin e tij u kthye “Castel Volturno”, por jo lojtarët.

Këta të fundit duhej të qëndronin në grumbullim deri para ndeshjes së radhës, që është të dielën ndaj Genoa-s, por ata nuk kanë zbatuar urdhërin e De Laurentiis dhe janë shpërndarë në shtëpitë e tyre. Deri tani nuk ka asnjë reagim zyrtar nga drejtuesit e Napolit për këtë thyerje urdhëri, por nuk përjashtohet të ketë gjoba të majme ndaj tyre. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Koronavirus në Itali, Tare bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare foli për shtyrjen e 3 takimeve të kampionatit italian pas vendimit të qeverisë për përhapjen e virusit vdekjeprurës koronavirus. Në një prononcim për “DAZN”, zyrtari i Lacios theksoi se klubi bardhekaltër i mbështet vendimet e qeverisë italiane, pasi përhapja e koronavirusit ka krijuar shqetësimë në mbarë botën. “Ka një […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE