Connect with Us

Sebino Plaku nuk di të ndalet, ja çfarë ka bërë në Superligën e Kosovës

Sport

Sebino Plaku nuk di të ndalet, ja çfarë ka bërë në Superligën e Kosovës

Publikuar

-

Java e 14-të e Superligës në Kosovë po luhet në mesjavë. Kanë përfunduar 3 ndeshje sot. Kështu, Ballkani është ndalur në barazim 1-1 ndaj Llapit.

Miqtë kaluan të parët në avantazh falë një goli të Sebino Plakut (ka luajtur më Skënderbeun, Tiranën, Dinamon, etj) në minutën e 33’. Por Arbër Patoku në minutën e 72’ shënoi golin e barazimit për Ballkanin.

Drita ka mposhtur me rezultatin 1-0 Dukagjinin, falë një goli në minutën e 90’ nga Izair Emini. Spektakël ka dhuruar ndeshja midis Drenicës dhe Trepçës, e cila është mbyllur me rezultatin 3-2.

Për vendasit shënuan Sykaj në minutën 12’, Hyseni në minutën e 52’ dhe Bardhi në minutën e 85’. Ndërsa për skuadrën nga Mitrovica, shënuan Lerat Emini dhe Albert Kaqiku.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: