Connect with Us

Trajneri i njohur shkund Barcelonën/ Boll pritët nga Messi

La Liga

Trajneri i njohur shkund Barcelonën/ Boll pritët nga Messi

Publikuar

-

Ish-trajneri legjendar i Arsenalit, Arsene Wenger, e ka kritikuar ashpër Barcelonën, duke thënë se skuadra katalanase varet shumë nga Lionel Messi dhe se luan si një skuadër në krizë. Barcelona dështoi të fitonte mbrëmë në “Camp Nou” kundër Slavia Prague, duke barazuar 0-0.

“Barcelona kryeson La Ligën dhe grupin ku bën pjesë në Champions, por luan si një skuadër në krizë,  bën një lojë shumë të ngadaltë, të cilës i mungon dinamika në 30 metra e fundit dhe një lojë që bazohet në veprimet individuale”.

“Çdo herë që  lojtarët e Barcelonës humbin topin, duket se do të pranojnë gol nga kundërsulmi sepse  nuk mund të përballojnë shpejtësinë e kundërshtarëve të tyre… kësaj skuadre i mungon dinamika, energjia dhe vetëbesimi”.

“Duket sikur ata luajnë dhe  presin që Messi të bëjë diçka, pra fuqia bazike e lojës së skuadrës është zhdukur. Kjo gjë duhet të ndryshojë, nuk mund të rrinë gjithë kohës duke pritur se çfarë do të bëjë Messi”, u shpreh trajneri francez. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: