Connect with Us

Valverde afër shkarkimit, Barca gjen një super trajner

La Liga

Valverde afër shkarkimit, Barca gjen një super trajner

Publikuar

-

Aventurës së Ernesto Valverdes në krye të Barcelonës duket se i ka ardhur fundi, siodmos pas barazimit të djeshëm 0-0 në “Camp Nou” ndaj Slavia Prague.

Mediet spanjolle janë të sigurta se 55-vjeçari do të largohet nga katalanasit, madje zbulohet edhe favoriti kryesor për të pasuar Valverden.

Dëshira e madhe e drejtuesve të Barcelonës është Ronald Koeman, por holandezi nuk largohet dot nga kombëtarja portokalli para Euro 2020.

Të gjendur në këto kushte, drejtuesit e Barcelonës po mendojnë të emërojnë në krye të klubit një legjendë siç është Xavi Hernandez. “Maestro” momentalisht drejton Al Saad në Katar, por nëse i vjen një thirrje nga Barcelona me siguri që do ta pranonte, pasi e ka shprehur publikisht dëshirën për t’u bërë trajner i ekipit ku bëri historinë si lojtar. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: