Connect with Us

Zbulohen mesazhet, ja si u bind Florian Kamberi të luante me Shqipërinë

Sport

Zbulohen mesazhet, ja si u bind Florian Kamberi të luante me Shqipërinë

Publikuar

-

Sulmuesi me prejardhje nga Kosova, Florian Kamberi, i rritur në Zvicër, i cili luajti me sukses edhe për Zvicrën U21, vendosi t’i bashkohet kombëtares së Shqipërisë dhe jo asaj të Kosovës. Pyetja që lind është e tillë: a ishte i interesuar Kamberi që të luante për Kosovën?

Mesazhet në rrjetin social të Facebook, por edhe në “Viber”, janë treguesi se futbollistiisti donte “Dardanët”, por nuk e di pse nuk u ftua. Shkaqet duhet t’i shpjegojë Federata e Futbollit të Kosoves, shkruan “Telesport.al”.

Tashme po paraqesim mesazhin e familjarit të Florianit, Adrian Kamberit, ku konfirmon bisedën me Armand Dukën e FSHF-së. “Tash biseduam me Dukën. Dhe për 2 apo 3 ditë, nëse nuk lajmërohet Kosova, Floriani luan për Shqipërinë, – na shkroi Adriani në “Viber”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: