Connect with Us

Zyrtarizimi i “Arena Kombëtare”, ja pse UEFA nuk e ka marrë ende vendimin e fundit

Sport

Zyrtarizimi i “Arena Kombëtare”, ja pse UEFA nuk e ka marrë ende vendimin e fundit

Publikuar

-

Në media sportive ka qarkulluar një lajm në orët e fundit se UEFA nuk e ka dhënë zyrtarizimin për zhvillimin e takimit mes Shqipërisë ndaj Francës në “Arenën Kombëtare”. Faktikisht në këtë rast është bërë shumë zhurmë për asgjë.

Sigurisht që kjo ishte mëse e pritshme dhe ka llogjikën e saj. Prej muajsh FSHF ka njoftuar se konfirmimi i UEFA-s do të vijë në ndeshjen inaguruese të “Arenës Kombëtare”.

Bëhet fjalë pikërisht për përballjen mes Apolonisë dhe Vllaznisë për femra, atje ku do të thuhet edhe fjala e fundit duke e parë stadiumin delegatët e UEFA-s nga afër.

Por kjo fjalë do të jetë tërësisht formale, pasi përballja me francezët do të luhet pikërisht në kryeqytet. “Nëse shqiptarët shpërndajnë ftesat, atëherë ka gjithmonë dasmë”, do të shprehej presidenti i FSHF-së, Armand Duka, për të përmbyllur këtë histori.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: