Connect with Us

Barcelona bën ofertën e parë zyrtare për talentin gjerman, por merr përgjigjen që nuk priste

La Liga

Barcelona bën ofertën e parë zyrtare për talentin gjerman, por merr përgjigjen që nuk priste

Publikuar

-

Barcelona ka tentuar të nënshkruajë me yllin e Salzburg, Karim Adeyemi, por oferta e parë e katalanasve është refuzuar menjëherë nga austriakët. 

‘Transfermarkt’ raporton se Barca ka bërë një ofertë prej 15 milionë eurosh për Adeymi, i cili kërkohet edhe nga klube të tjera të mëdha si Liverpooli dhe Arsenali.

17 -vjeçari këtë sezon është i huazuar te Liefering, në 10 ndeshje ka shënuar 5 gola dhe ka dhënë 4 asiste. Ai konsiderohet si një talent i së ardhmes, ndaj ka zgjuar interesimin e Barcelonës dhe klubeve të tjera të mëdha.

Gjithashtu, Adeyemi ka shkëlqyer edhe me moshat e Gjermanisë U-17, U-18. Në ditët në vijim pritet një ofertë akoma edhe më e lartë nga katalanasit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Një gafë skandaloze në Spanjë, Armando Sadiku i gëzohet çudirave me VAR-in

Publikuar

-

Nga

Malaga ka fituar me rezultatin 0-1 në transfertën ndaj Kadiz, e mbyllur mes shumë polemikash. Armando Sadiku ka luajtur për 90 minuta në këtë përballje, por nuk ka mundur të realizojë. Madje penalltitë që në rastet e fundit i kemi parë të realizuara nga ky sulmues, këtë herë i ka kaluar Adrian. Në minutën e […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

U largua nga Milani se e urrenin tifozët/ Video: Shënon supergol dhe jep asist për ekipin e ri

Publikuar

-

Super asist dhe super gol! Suso më në fund nis të shkëlqejë te Sevilla. i larguar nga Milani si epiqendra e problemeve dhe i urryer nga tifozeria kuqezi, spanjolli nisi aventurën e tij në janar te Sevilla, që do ta blejë me detyrim vetëm nëse arrihet zona Champions League në renditje. Sot ndaj Espanyol, ish-futbollisti […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona/ Pas Suarez dhe Dembele, humb një tjetër titullar për Championsin dhe El Clasicon

Publikuar

-

Përveç dëmtimeve në sulm, ku mungojnë për një kohë të gjatë Luis Suarez dhe Ousmane Dembele, Barcelona ka marrë një tjetër lajm të keq pas dëmtimit të Jordi Alba në ndeshjen e djeshme ndaj Getafes. Spanjolli la fushën e lojës pas 20 minutave lojë për shkak të një dëmtimi muskulor. “As” shkruan se mbrojtësi i […]

LEXO TE PLOTE