Connect with Us

Çudia/ Beshiktashi do në ekip lojtarin e Superligës që ri vetëm në stol

Sport

Çudia/ Beshiktashi do në ekip lojtarin e Superligës që ri vetëm në stol

Publikuar

-

Ekipi i njohur turk i Beshiktashit ka vënë në shënjestër lojtarin që është pjesë e skuadrës së Llapit. Bëhet fjalë për futbollistin Emir Umit, i cili është afruar në radhët e klubit që luan në IPKO Superliga në verën që lamë pas.

Sipas raportimeve që vijnë nga mediat turke, vëzhguesit e Beshiktash kanë dhënë në një farë mënyre dritën jeshile për mbrojtësin e Llapit, i cili është vetëm 19 vjeç dhe shihet si një investim me dobi për të ardhmen.

Por ajo që duket e çuditshme në gjithë këtë histori është fakti se Emir Umit ende nuk ka shkelur në fushë me fanellën e Llapit, duke mos pasur asnjë minutë në këmbët e tij me këtë skuadër.

Një gjë e tillë patjetër që sjell habi, pasi nuk dihet se si një klub si Beshiktashi mund të kërkojë një lojtar që nuk gjen hapësirë as në një kampionat si ai i Kosovës. Gjithsesi koha do të tregojë nëse këto sirena që vijnë nga Turqia janë të vërteta apo gjithçka është thjesht një alarm i rremë./Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Tirana nuk vodhi asgjë, penalltitë ishin të dyja”, tifozët japin verdiktin e tyre për derbin Tirana-Partizani

Publikuar

-

Nga

Tirana ka fituar sot 5-1 derbin e kryeqytetit, duke shpartalluar në ç’do aspekt Partizanin. Pas ndeshjes, kanë plasur polemikat se arbitri ka favorizuar Tiranës, sidomos te dy penalltitë, por tifozët duket se nuk janë dakord me këtë konstatim të drejtuesve të Partizanit. Në debatin e zhvilluar te “Atlasi Sportiv”, tifozët shprehen njëzëri se Tirana nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sherr brenda familjes Rama, Gregu i del kundër xhaxhait

Publikuar

-

Nga

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama i është gëzuar triumfit të skuadrës së tij të zemrës Tiranës ndaj rivalëve të përjetshëm të Partizanit. Bardheblutë fitoi 5-1 dhe pas kësaj fitoreje, Gregu ka dalë hapir në mbështetje të skuadrës së tij. Ai shkroi në “Instagram” se “e vërteta doli në shesh” duke nënkpuptuar se tashmë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bujshme/ Oto Xhon mund të luajë me kombëtaren e Kosovës

Publikuar

-

Nga

Një rast “Olainka” ka lindur sërish, por këtë herë në Kosovë. Sulmuesi Otto John shprehet i gatshëm që të veshë fanellën e përfaqësueses së dardanëve, gjithnjë nëse këta të fundit vendosin ta ftojnë në ekipin e tyre. Lojtari nigerian la Skënderbeun gjatë merkatos së dimrit dhe u rikthye sërish në Kosovë, por këtë herë si […]

LEXO TE PLOTE