Connect with Us

Europa League: Gjermanët mposhtin në fund italianët, fitojnë ekipet e tjera të mëdha

Sport

Europa League: Gjermanët mposhtin në fund italianët, fitojnë ekipet e tjera të mëdha

Publikuar

-

Kanë përfunduar ndeshjet e orës 21:00 të Europa League për xhiron e katërt të fazës së grupeve, ku nuk kanë munguar golat, rezultatet surprizë apo dhe kartonët e kuq.

Në “Borussia-Park”, Gladbach fitoi vetëm në fund 2-1 ndaj Romës, duke e bërë garën për kualifikim akoma edhe më të fortë në këtë grup.

Man. United fitoi pa probleme 3-0 në “Old Trafford” ndaj Partizan Beograd, fitore edhe për Espanyol dhe Wolves.

Rezultatet e plota të të gjitha takimeve të sotme të Europa League janë si më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Asnjë lek për sportin, arbitri shqiptar sulmon keq qeveritarët

Publikuar

-

Nga

Sporti në Shqipëri po përballet me probleme të mëdha financiare, kjo për shkak të Koronavirusit. Sikur të mos mjaftonte kjo, edhe qeveria ka vendosur të mos japë asnjë ndihmë financiare për këtë fushë. Mes shumë reagimeve për këtë veprim të qeverisë, reagim i veçantë ka ardhur edhe nga arbitri i njohur shqiptar, Albano Stolaj. Ky […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Kriza në futbollin gjerman, 13 nga 36 klubet profesioniste po përballen me falimentim

Publikuar

-

Nga

13 nga 36 klubet profesioniste në Gjermani po përballen me falimentim këtë sezon për shkak të pandemisë coronavirus dhe kjo do të shihet më qartë në muajt maj dhe qershor. Këta numra janë komunikuan nga përfaqësuesit e 36 klubeve profesionale që janë të anëtarësuar në DFL dhe të martën e kaluar mbajtën takim përmes videos. […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Rivalë për titullin, por Doka dhe Abazaj stërviten bashkë

Publikuar

-

Nga

Albi Doka është duke u stërvitur me aq sa mundet në shtëpinë e tij, teksa së bashku me mikun e tij jashtë fushe, Kristal Abazajn e Kukësit, shpresojnë që këtë situatë ta kalojnë shpejt dhe kampionati të rikthehet sa më shpejt. Ndër të tjera, mbrojtësi i bardhebluve shprehet se kjo ndërprerje e kampionatit i shtangu […]

LEXO TE PLOTE