Connect with Us

Franca shpall listën, fushën e “Arena Kombëtare” e shkel edhe Kylian Mbappe

Kombëtare

Franca shpall listën, fushën e “Arena Kombëtare” e shkel edhe Kylian Mbappe

Publikuar

-

Franca ka publikuar listën zyrtare sa i përket dy ndeshjeve të ardhshme që do të zhvillojë për kualifikueset e Europianit. E fundit do të jetë ajo ndaj Shqipërisë, e cila do të luhet në “Arenën Kombëtare”.

Në ndryshim nga lista e kaluar kur u përballëm me Kombëtaren e Deshamp, diferencën e bën ardhja e Kilian Mbape.

Sulmuesi i PSG-së është gati për këtë ndeshje dhe do të shkel tapetin e “Arenës Kombëtare”. Por nga ana tjetër është Pogba që nuk është ende gati dhe do të mungojë ndaj Shqipërisë, ashtu si edhe në ndeshjen e parë. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Realizoi supergol, shikoni çfarë shkruajnë mediat skoceze për Kamberin

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi mori lëvdatat e mediave skoceze për paraqitjen e sotme kundër Sent Xhonstounit në kampionatin skocez. Sulmuesi shqiptari u shpall “Lojtari i ndeshjes” së sotme ku realizoi një gol me gjysmëroveshatë 4 minuta pasi u hodh në fushë dhe asistoi golin e barazimit të skuadrës së tij Glasgou Rejnxhërs.   Për paraqitjen e sotme […]

LEXO TE PLOTE