Connect with Us

Ikën Valverde/ Ky do të jetë trajneri i ri i Barcelonës, zyrtarizohet në dhjetor

La Liga

Ikën Valverde/ Ky do të jetë trajneri i ri i Barcelonës, zyrtarizohet në dhjetor

Publikuar

-

Ernesto Valverde po kalon ditët e fundit si trajner i Barcelonës, nga muaji dhejtor klubi katalanas do të ketë trajner të ri.

Sipas Claudio Borghi, kampion bote me Argjentinën në vitin 1986 dhe tani në rolin e analistit sportiv, Marcelo Gallardo, trajneri aktual i River Plate, do të jetë pasuesi i Valverdes te Barcelona.

“Gallardo do të jetë trajner i Barcelonës në dhjetor. Ai është ndër trajnerët më të mirë në botë. Presidenti i River Plate, Rodolfo D’Onofrio, tha se ai mund të largohet nga klubi vetëm nëse jep dorëheqje nga posti, por unë e di nga një burim i sigurt se ai do të kalojë te Barça”, tha Borghi.

Gallardo po pret të luajë finalen e Kupës Libertadores me River Plate dhe më pas të kalojë te Barcelona. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: