Connect with Us

Interi mbetet me “gisht në gojë”/ Milani i rrëmben yllin e Barcelonës

La Liga

Interi mbetet me “gisht në gojë”/ Milani i rrëmben yllin e Barcelonës

Publikuar

-

Milani po punon të firmosë me mesfushorin Ivan Rakitic. Kroati nuk po gjen veten te Barcelona, pasi trajneri Ernesto Valverde e ka anashkaluar krejtësisht. Ai do të largohet, pasi do të marrë minuta dhe të luajë rregullisht.

Interi u raportua se dëshironte të afronte në “San Siro” lojtarin, madje palët ishin afër, por negociatat kanë ngecur. Destinacioni është po i njëjtë, “San Siro”, por është Milani që kërkon të bindë lojtarin.

Mundo Deportivo shkruan se Zvonimir Boban po punon qe të marrë bashkëkombasin e tij në San Siro. Rakitic nuk është kundër një ideje të tillë, por joshet sërish nga Interi. Objektivat e zikaltërve janë më të mëdha dhe kroati do të jetë në një ekip protagonist.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Një gafë skandaloze në Spanjë, Armando Sadiku i gëzohet çudirave me VAR-in

Publikuar

-

Nga

Malaga ka fituar me rezultatin 0-1 në transfertën ndaj Kadiz, e mbyllur mes shumë polemikash. Armando Sadiku ka luajtur për 90 minuta në këtë përballje, por nuk ka mundur të realizojë. Madje penalltitë që në rastet e fundit i kemi parë të realizuara nga ky sulmues, këtë herë i ka kaluar Adrian. Në minutën e […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

U largua nga Milani se e urrenin tifozët/ Video: Shënon supergol dhe jep asist për ekipin e ri

Publikuar

-

Super asist dhe super gol! Suso më në fund nis të shkëlqejë te Sevilla. i larguar nga Milani si epiqendra e problemeve dhe i urryer nga tifozeria kuqezi, spanjolli nisi aventurën e tij në janar te Sevilla, që do ta blejë me detyrim vetëm nëse arrihet zona Champions League në renditje. Sot ndaj Espanyol, ish-futbollisti […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona/ Pas Suarez dhe Dembele, humb një tjetër titullar për Championsin dhe El Clasicon

Publikuar

-

Përveç dëmtimeve në sulm, ku mungojnë për një kohë të gjatë Luis Suarez dhe Ousmane Dembele, Barcelona ka marrë një tjetër lajm të keq pas dëmtimit të Jordi Alba në ndeshjen e djeshme ndaj Getafes. Spanjolli la fushën e lojës pas 20 minutave lojë për shkak të një dëmtimi muskulor. “As” shkruan se mbrojtësi i […]

LEXO TE PLOTE