Connect with Us

Kamberi i thotë “PO” Shqipërisë, Reja: Ka shanse që të ndodhë

Kombëtare

Kamberi i thotë “PO” Shqipërisë, Reja: Ka shanse që të ndodhë

Publikuar

-

Shqipëria po sfidon Kosovën dhe Zvicrën për të siguruar shërbimet e sulmuesit 24- vjeçar, Florian Kamberi. Djaloshi i lindur në Zvicër është harruar prej vitesh nga ekipi helvet, teksa ka zhvilluar vetëm katër ndeshje me 21- vjeçarët e Zvicrës.

Më tej, ende asnjë ekip përfaqësues. Së fundmi, raportohet se Shqipëria ka bërë hapa konkretë dhe po punon për të bërë të mundur që sulmuesi i Hibernian të vishet sa më shpejt kuqezi. “Panorama Sport” ka komunikuar me trajnerin e përfaqësueses, për të mësuar se sa janë shanset që Kamberi të veshë fanellën e Shqipërisë. “Për këtë situatë, mund të them se ka mundësi të mira që të ndodhë”, është përgjigjur Reja i pyetur nëse Kamberi ka pranuar apo jo që të përfaqësojë Kombëtaren shqiptare në vijim.

SFIDË ZVICRËS

Ditët e fundit, një lajm nga burime të familjes së Kamberit ka zbardhur edhe dëshirën e futbollistit që të zgjedhë Shqipërinë. 24-vjeçari, në 10 ndeshje me Hibernian ka shënuar një gol, por ka cilësi të pëlqyeshme dhe trajneri Reja ka dërguar në Skoci një prej ndihmësve të tij për ta ndjekur nga afër disa herë.

Kjo ka bërë që djaloshi të pranojë Shqipërinë. Mirëpo, interesimi i kuqezinjve ka bërë që trajneri Petkoviç i Zvicrës të nisë lëvizjet në anën tjetër. Raportohet në mediat helvete se trajneri zviceran ka vënë në lëvizje mekanizmat e përfaqësueses për të tentuar bindjen e lojtarit të mos ndryshojë ekipin helvet se do të gjejë hapësira te Zvicra. Jo vetëm kaq, por bindja e djaloshit për të zgjedhur Shqipërinë sfidon edhe Kosovën, e cila pret prej disa kohësh një përgjigje prej tij.

KARRIERA

Florian Kamberi është i lindur në Zyrih të Zvicrës dhe ka nisur karrierën me ekipet e moshave të Grasshopers. Më tej ka kaluar tek ekipi i dytë dhe i parë. Pas një sezoni huazim te Karlsruher, Hibernian ka blerë kartonin e tij. Nga viti 2018 numëron 43 ndeshje dhe nëntë gola, ndërsa këtë vit ka luajtur 10 takime dhe ka shënuar 1 gol.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: