Connect with Us

Legjenda tallet keq/ PSG-ja s’ka identitet, duhet të quhet Coca-Cola

Sport

Legjenda tallet keq/ PSG-ja s’ka identitet, duhet të quhet Coca-Cola

Publikuar

-

Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini, e ka vënë në pikëpyetje identitetin e Paris Saint-Germain, duhet thënë se klubi francez duhet të quhet “Coca-Cola”.

Pasi la pas dënimet që mori për shkak se kishte marrë rryshfet kur ishte në krye të UEFA-s, ish-legjenda e FRancës dhe Juventusit, ka kritikuar klubet e mëdha që bëjnë shpenzime të çmendura në futboll.

“Sot, një ekip i blen të gjithë lojtarët më të mirë dhe fiton. Çdo gjë bazohet në pasuri, paraja po e vret filozofinë e futbollit”, u shpreh Platini.

Francezi shkoi edhe më tutje duke marrë si shembull PSG-në, klub i cili është një nga më të pasurit në botë që nga momenti kur u ble nga kompania e gjendur në Katar, Sports Investment.

“Presidenti është nga Katari, Leonardo (drejtori sportiv) është brazilian, Thomas Tuchel (trajneri) është gjerman, është vetëm një francez në ekip, e perse atëherë quhet Paris Saint-Germain? Mund të quhet Coca-cola apo ndryshe”, tha ish-kreu i UEFA-s.

Kjo deklaratë e Platini nuk do t’u pëlqejë aspak tifozëve të PSG-së, jo se është hera apo personi i parë që e thotë këtë gjë, por e thënë nga vetë një francez godet më shumë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Shok skuadre me Hykën, Sabjen Lilaj shënon gol në Izrael

Publikuar

-

Nga

Mesfushori i Kombëtares, Sabjen Lilaj, ka gjetur rrugën e rrjetën në kampionatin izraelit me fanellën e Nes Tziona, në triumfin 3-0 që skuadra e tij arriti ditën e sotme. Si Lilaj ashtu dhe mesfushorit tjetër shqiptar, Jahmir Hyka, u aktivizuan titullarë në përballjen e sotme, duke bërë një paraqitje dinjitoze. Sulmuesi Stain realizoi dopietë për […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Lewandowski iu tregon targën Messit dhe Ronaldos/ Ja sa gola ka shënuar këtë sezon

Publikuar

-

Sulmuesi i Bayern Munchen, Robert Lewandowski, shënoi golin e 23-të në Bundesliga këtë sezon në takimin kundër Koln. Edhe pse parashikohej një transfertë delikate për bavarezët, bomberi polak hoqi çdo dyshim pas vetëm tre minutash lojë, duke shënuar një gol fantastik me të majtën. Ky gol, ishte i 40-ti në të gjitha kompeticionet për sulmuesin […]

LEXO TE PLOTE