Connect with Us

Plasin polemikat në Champions League/ Shpërthen trajneri: VAR është një copë m***

Sport

Plasin polemikat në Champions League/ Shpërthen trajneri: VAR është një copë m***

Publikuar

-

Kur u aplikua VAR-i, u mendua se nuk do të kishte më polemika në futboll, por deri tani po ndodh e kundërta. I fundit që ka reaguar ashpër ndaj VAR ëshë trajneri i Dinamo Zagreb, Nenad Bjelica, i cili është dukur i tërbuar pas barazimit dramatik mbrëmë mes Dinamo Zagreb dhe Shakhtar Donetsk.

Kroatët po kryesonin 3-1 deri në minutën 93′, por ukrainasit shënuan 2 gola në 4 minutat e fundit shtesë dhe ndeshja u mbyll 3-3.

Penalltia e dhënë në fund në favor të Shakhtar, ka acaruar së tepërmi trajnerin e Dinamos, i cili nuk u përmbajt ndaj VAR.

“VAR është një copë m*ti. Çfarë na duhet teknologjia nëse nuk ndihmon? Hiqeni atë, nuk kam nevojë për atë. VAR i largon të gjitha emocionet. Është një cirk i pastër që nuk ndihmon aspak”, u shpreh trajneri i ekipit kroat.

Pas Man. City që i duhet vetëm 1 pikë për vendin e parë, Dinamo Zagreb dhe Shakhtar Donetsk janë në betejë të fortë për vendin e dytë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shtubina flet nga karantina: Kam neglizhuar vetë, testi ishte një siklet i madh

Publikuar

-

Nga

Ndriçim Shtubina ka bërë testin për COVID-19 pasi u prek një afërm i tij me Koronavirus. Por fatmirësisht lajmi ka qenë i gëzuar dhe testi ka dalë negativ. Në një lidhje direkte për “Neës 24”, lojtari i Vllaznisë bën thirrje që të qendrohet në shtëpi, megjithëse shprehet se ka neglizhuar edhe vetë pak. “Bëra testin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Emanuele Ndoj tërbon shokun e skuadrës: Nuk më la të investoja…

Publikuar

-

Nga

Emenuele Ndoj kaloi një fillimsezoni shumë të vështirë pas debutimit në Serinë A, duke qenë se dëmtimi e mbajti gjatë larg fushave të futbollit, por pasi ai u rikuperua plotësisht dhe luajti 8 minuta edhe ndaj Juventusit në mars, fati deshi që kampionati të ndalej si rrjedhojë e makthit të COVID-19. Por ndërkohë, mesfushori i […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Gafa me himin në Francë, faqja e madhe sportive publikon fytyrat e hutuara të shqiptarëve

Publikuar

-

Nga

Një moment shumë i veçantë u regjistrua para fillimit të ndeshjes Francë-Shqipëri, e zhvilluar në 7 shtator të vitit të kalaruar. I veçantë ishte edhe reagimi i futbollistëve shqiptarë, të cilët dukeshin të hutuar në atë moment. Këtë e ka rikujtuar faqja e madhe sportive “ESPN”, që thekson se u vendos himni i Andorrës dhe […]

LEXO TE PLOTE