Connect with Us

Reali kërkon Mbappen?/ Drejtori i PSG-së i bën të gjithë për të qeshur me përgjigjen e tij

La Liga

Reali kërkon Mbappen?/ Drejtori i PSG-së i bën të gjithë për të qeshur me përgjigjen e tij

Publikuar

-

PSG mundi mbrëmë në “Parc des Princes” 1-0 Club Brugge, duke prerë zyrtarisht biletën për në raundin tjetër. Në përfundim, drejtori sportiv i parisienëve, Leonardo, foli për ndeshjen, por u ndal edhe te Kylian Mbappe. Kohët e fundit, 20-vjeçari francez është përfolur shumë për një transferim të mundshëm te Reali. Perëz është gati të “boshatisë” arkën për të sjellë kampionin e botës në Madrid, por këto zëra mesa duket nuk e shqetësojnë fare Leonardon.

Braziliani iu dha gazetarëve një përgjigje epike duke shkaktuar edhe të qeshura: “Çdokush e do, por askush nuk mundet”, tha Leonardo.

Një fjali e shkurtër, por që mjafton për të hedhur poshtë zërat e kohëve të fundit. Në Paris, nuk e mendojnë fare shitjen e “xhevahirit” të tyre. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Video: Tronditet Reali, pëson gol në shtëpi pas 7 minutash lojë

Publikuar

-

Reali është surprizuar në “Bernabeu” nga Celta Vigo, në ndeshjen që po luhet në këto momente për javën e 24-të të La Ligës. Pas 7 minutash lojë, miqtë shënuan pas një aksioni shumë të bukur me anë të Fedor Smolov, i cili dërgoi topin në rrjetën e Courtois, duke përfituar nga përgjumja e madrilenëve. Reali […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Një gafë skandaloze në Spanjë, Armando Sadiku i gëzohet çudirave me VAR-in

Publikuar

-

Nga

Malaga ka fituar me rezultatin 0-1 në transfertën ndaj Kadiz, e mbyllur mes shumë polemikash. Armando Sadiku ka luajtur për 90 minuta në këtë përballje, por nuk ka mundur të realizojë. Madje penalltitë që në rastet e fundit i kemi parë të realizuara nga ky sulmues, këtë herë i ka kaluar Adrian. Në minutën e […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

U largua nga Milani se e urrenin tifozët/ Video: Shënon supergol dhe jep asist për ekipin e ri

Publikuar

-

Super asist dhe super gol! Suso më në fund nis të shkëlqejë te Sevilla. i larguar nga Milani si epiqendra e problemeve dhe i urryer nga tifozeria kuqezi, spanjolli nisi aventurën e tij në janar te Sevilla, që do ta blejë me detyrim vetëm nëse arrihet zona Champions League në renditje. Sot ndaj Espanyol, ish-futbollisti […]

LEXO TE PLOTE