Connect with Us

Ronaldo nuk e priti mirë/ Sarri zbulon pse e zëvendësoi

Seria A

Ronaldo nuk e priti mirë/ Sarri zbulon pse e zëvendësoi

Publikuar

-

Juventusi arriti të fitonte vetëm në minutat e fundit mbrëmë kundër Lokomotivës së Moskës me shifrat 1-2, duke u kualifikuar kështu në raundin tjetër.

Në minutën e 80′ kur ndeshja ishte ende 1-1, Sarri nxorri nga fusha e lojës Ronaldon dhe aktivizioi Dybalan.

Për këdo trajner nuk është apsak e lehtë të zëvendësojë Ronaldon me dike tjetër, me përjashtim të rasteve kur portugezi është i dmëtuar. Ronaldo nuk e priti mirë këtë vendim dhe doli nga fusha me nerva, sot Sarri zbulon se nuk ka ndonjë çështje mes tij dhe Ronaldos dhe e ka zëvendësuar atë për shkak të një shqetësimi që ka psur në gju.

“Ai ishte i zemëruar sepse nuk ishte në gjendjen e tij maksimale. Nuk as asnjë çështje, ishte thjesht një masë paraprake”,tha Sarri.

Nuk është hera e parë që Ronaldo reagon me nerva kur zëvendësohet, aq më tepër kur ekipi i tij është në vështirësi. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: