Connect with Us

Selahi: Ronaldo më i miri në histori, ja çfarë do më ndodhë ndaj Francës

Kombëtare

Selahi: Ronaldo më i miri në histori, ja çfarë do më ndodhë ndaj Francës

Publikuar

-

Mesfushori i Kombëtares, Lindon Selahi është duke kaluar një formë të jashtëzakonshme me klubin holandez të Tuentes. 20-vjeçari debutoi me fanellën kuqezi në muajin shtator, teksa tashmë kërkon të konfirmohet me ekipin kombëtar.

Selahi është aktivizuar 12 ndeshje këtë sezon me fanellën e Tuentes, teksa ka realizuar edhe 1 gol. Nëpërmjet një bashkëbisedimi me fansat në rrjetet sociale, shqiptari, zbuloi futbollistin e preferuar duke deklaruar:

Futbollisti më i mirë që jeni përballur? Unë kam luajtur me shumë futbollistë të mirë si kundërshtar, por ndaj Francës do të kem përballë një nga lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave.

Futbolliti më gazmor tek Tuente? Mendoj se është Keito. Është shumë gazmor, veçanërisht kur ai përpiqet të flasë anglisht. Ai do të mësojë shpejt, është në rrugën e duhur.

Si është të jetosh në Holandë? Gjithçka e këtushme ngjason shumë me Belgjikën. Jam shumë i lumtur në Holandë, edhe pse është shumë ftohtë dhe bie shumë shi”.

Kush është idhulli jot? Lojtari im i preferuar është qartësisht Luka Modric. Ai luan në të njëjtin pozicion si unë dhe kjo është arsyeja pse kam parë shumë video të tij. Dua të përpiqem të bëhem si ai. Unë mendoj se është një nga mesfushorët më të mirë në botë.

Kush është shoku më i mirë në stërvitje? Kam marrëdhënie shumë të mira me të gjithë. Nuk mund të them një emër. Kam shumë miq të mirë.

Pozicioni i preferuar nëse nuk do të ishe mesfushor? Po të mos luaja në mesfushë, do të doja të aktivizohesha në sulm. Më pëlqen të shënoj shumë gola, si çdo futbollist.

Mesi apo Ronaldo? Ronaldo sigurisht, është futbollisti më i mirë në histori!

Barca apo Real? Real!

Një rit që bën para ndeshjes? Falem, pasi jam mysliman. I kërkoj Zotit që të mos dëmtohem dhe të jap më të mirën time në fushë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Realizoi supergol, shikoni çfarë shkruajnë mediat skoceze për Kamberin

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi mori lëvdatat e mediave skoceze për paraqitjen e sotme kundër Sent Xhonstounit në kampionatin skocez. Sulmuesi shqiptari u shpall “Lojtari i ndeshjes” së sotme ku realizoi një gol me gjysmëroveshatë 4 minuta pasi u hodh në fushë dhe asistoi golin e barazimit të skuadrës së tij Glasgou Rejnxhërs.   Për paraqitjen e sotme […]

LEXO TE PLOTE