Connect with Us

Skënderbeu publikon mesazhet: Sportradar dhe presidenti i Federbet na kanë sulmuar…

Sport

Skënderbeu publikon mesazhet: Sportradar dhe presidenti i Federbet na kanë sulmuar…

Publikuar

-

Dënimi i Skenderbeut nga UEFA-me 10 vite pezullim në Kupat e Europës eshte padyshim një nga dënimet më të rënda deri më tani në futboll.

Edhe pse klubi korçar apeloi në CAS dhe shpresonte se do të falej, një gjë e tillë nuk ndodhi dhe CAS-i konfirmoi dhe la në fuqi dënimin e mëparshëm.

Para disa ditësh në mediat e huaja zbuluan një skandal me Federbet dhe Sportradar, kompani të cilat punojnë për UEFA-n dhe që dënuan Skënderbeun.

Klubi korçar me anë të një postimi në faqen zyrtare shprehet i indinjuar sesi ka mundësi që këto kompani që janë nën hetim me mafjen kanë dënuar klubin e tyre.

Madje Skënderbeu ka zbuluar edhe disa mesazhe ku shprehet se ka pasur njerëz që kanë kërkuar prova kundrejt pagaesave ileage. Në Korçë vazhdojnë të besojnë te pafajsia.

“Të thash që ne do të fitojmë, por ne duam disa prova më shumë nga presidenti Takaj. Kur mund të takohemi?

Siguroni prova që mund të na ndihmojë ne ta zhdukim.

Çfarë? Unë nuk po flas, ose ju hajdeni dhe ne diskutojmë pagesën për çdo provë ose jo”, shkruhet në mesazhet e publikuara nga klubi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: