Connect with Us

UEFA i heton për përshëndetjen ushtarake ndaj Shqipërisë/ Tërbohet Erdogan

Sport

UEFA i heton për përshëndetjen ushtarake ndaj Shqipërisë/ Tërbohet Erdogan

Publikuar

-

Përshëndetjet ushtarake të futbollistëve turq në ndeshjet kualifikuese të Euro 2020, ndaj Shqipërisë dhe Francës mund të marrin një dënim shembullor.

UEFA ka nisur një hetim dhe pritet që të merren masa kundrejt Federatës turke të Futbollit.

Një hetim, i cili është kundërshtuar ashpër nga ana e presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Ai, akuzon UEFA-n se po punon me dy standarte dhe po adopton një qëndrim diskriminues ndaj vendit të tij.

“Atletët që përfaqësojnë vendin tonë në kompeticionet ndërkombëtare janë viktima të një fushate linçimi që nga fillimi i hetimeve nga UEFA. Ne refuzojmë qëndrimin diskriminues, pasi është i padrejtë dhe politik ndaj kombëtares sonë dhe klubeve tona,” u shpreh Erdogan në një konferencë për shtyp të mbajtur në Ankara.

UEFA njoftoi më 15 tetor se ka hapur hetimet kundër ekipit kombëtar turk, i akuzuar për “provokim politik” në ndeshjet kundër Shqipërisë dhe Francës, të vlefshme për kualifikueset e Euro 2020.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: