Connect with Us

Ylli i Milanit tërbon Juventusin/ Nuk jemi Lecce, i mundim ata

Seria A

Ylli i Milanit tërbon Juventusin/ Nuk jemi Lecce, i mundim ata

Publikuar

-

Sezonin e shkuar ishte një nga talentet më të spikatur në Serie A.

Fitoi Kupën e Afrikës me kombëtaren e Algjerisë duke luajtur titullar, por transferimi tek Milani nuk ka shkuar në pritshmërit e Ismail Bennacer. Afrikani në një intervistë për mediat italiane ka folur rreth situatës së kuqezinjëve dhe idhullin e tij, Andrea Pirlon.

“Inspirohem nga Iniesta dhe Verrati, i shikoj shumë lëvizjet e tyre. Kur luante Pirlo isha shumë i vogël dhe nuk kam pasur shumë mundësi për ta parë. E di qa ka qenë një nga më të mëdhenjtë dhe Zvonimir Boban ma kujton gjithnjë.

Më thotë: “Shiko si luante Pirlo, nuk ishte i shpejtë por e dinte para të tjerëve se ku do të shkonte topi dhe se ku ishin shokët. Pozicionimi i tij ishte perfekt”. Tani e studioj nëpërmjet videove. Ndeshja me Juventus? Juventusi është Juventusi, por dhe ne jemi Milani, jo Lecce. Nëse Lecce dhe Juventusi barazuan, ne mund të fitojmë. Mjafton të kemi shpirtin e duhur”, u shpreh Bennacer.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: