Connect with Us

E bujshme/ “Arlind Ajeti ka nisur stërvitjen me Tiranën”

Sport

E bujshme/ “Arlind Ajeti ka nisur stërvitjen me Tiranën”

Publikuar

-

Në mediat shqiptare u përfol prej disa ditësh afrimi i një lojtari të Kombëtares kuqezi në radhët e bardhebluve të Tiranës, madje emri që u lakua ishte ai i Arlind Ajetit. Ky i fundit nuk arriti të gjente një ekip të ri gjatë verës, pas ndërprerjes së kontratës me skuadrën e Grasshopper në Zvicër.

Ndërkohë, zërat që e dërgonin Ajetin te Tirana tashmë marrin konfirmimin edhe nga Polonia. Media polake “Transfery.info” bën të ditur se mbrojtësi shqiptar është rikthyer në atdheun e tij.

Në një artikull dedikuar formacionit me lojtarët që nuk arritën të lidhnin një kontratë verën që lamë pas, “Transfery.info” ka përfshirë edhe Ajetin, për të cilin tregon se ka vendosur të kthehet në atdhe dhe nuk do të jetë i disponueshëm për klubet e tjera që mund të shfaqin interes për të. Madje në këtë artikull kthehet në fakt të kryer edhe ekipi ku do të luajë mbrojtësi kuqezi, duke theksuar se ky i fundit ka nisur stërvitjen me klubin e Tiranës.

“Shqiptari nuk mund të llogarisë shumë pyetje këtë herë dhe së fundmi vendosi të kthehet në atdheun e tij, ku ka filluar të stërvitet me Tiranën”, shkruhet ndër të tjera për Arlind Ajetin./Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: