Connect with Us

Europiani 2022, Shqipëria njeh kundërshtarët

Sport

Europiani 2022, Shqipëria njeh kundërshtarët

Publikuar

-

Është hedhur sot në Nion të Zvicrës, shorti për fazën paraeleminatore të kampionatit EURO 2022 për futsallin.

Në këtë raund kualifikues marrin pjesë 9 grupe. Shqipëria si kokë grupi, ka njohur kundërshtarët dhe është pjesë e grupit D, sëbashku me Bullgarinë, Andorrën dhe San Marinon.

Kjo fazë e kualifikueseve do të zhvillohet në Bullgari, në datat 28 janar 2020 deri në datën 2 shkurt 2020.

Kampionati Europian i Futsallës do të organizohet në Hollandë, në periudhën 19 janar-6 shkurt 2022.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Euro 2020: Ja 19 ekipet e kualifikuara, edhe 5 bileta ende në lojë

Publikuar

-

Me përfundimin e ndeshjeve të sotme eliminatore ka shkuar në 19 numri i ekipeve të kualifikuara për në Euro 2020. Dy ekipet e fundit që siguruan sot biletën janë ato të grupit D, Zvicra dhe Danimarka. Në ndeshjet e nesërme të fundit për këto eliminatore do mësohet edhe ekipi i 20-të, nga përballja Uells-Hungari. Bale […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Eliminatore Euro 2020, mbyllen takimet e sotme: 2 ekipe presin biletën për në Europian

Publikuar

-

Janë mbyllur takimet e sotme eliminatore, ku bien në sy fitoret e thella të Italisë dhe Zvicrës. Të kaltrit fituan 9-1 ndaj Armenisë duke i mbyllur këto eliminatore me pikë të plota, 10 ndeshje, 30 pikë. Zvicra nuk pati probleme dhe fitoi me lehtësi 1-6 në Gjibraltar duke siguruar vendin e parë në Grupin D […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Italia është çmendur, shënon 9 gola në ndeshjen e fundit eliminatore

Publikuar

-

Italia ka rilindur nën drejtimin e Roberto Mancinit dhe kurrë më parë nuk ka qenë në këtë formë. Të kaltrit mbyllin eliminatoret në mënyrën më të mirë të mundshme, duke marrë pikët e plota në 10 ndeshje, pra 10 fitore. Në ndeshjen e fundit ndaj Armenisë, që po luhet në Palermo dhe ende nuk ka […]

LEXO TE PLOTE