Connect with Us

Futbollisti “magjik” i Juves tërbon bardhezinjtë/ Milani është si Brazili

Seria A

Futbollisti “magjik” i Juves tërbon bardhezinjtë/ Milani është si Brazili

Publikuar

-

Gjatë një interviste dhënë për “Sky Sport”, Douglas Costa foli ndër të tjera edhe për kundërshtarin e radhës, Lucas Paqueta, bashkëkombasin e tij, me të cilin do të përballet në sfidën e të dielës kur Juventus të ndeshet me Milan.

“E njoh Paquetan dhe është një futbollist i rëndësishëm. E kam vlerësuar në kombëtare, ka cilësi të shkëlqyera. Natyrisht futbolli në Europë është shumë ndryshe nga ai në Brazil, nga këndvështrimi i agresivitetit. Jam i bindur se ai, duke patur kohë në dispozicion do të dëshmojë vlerën e tij”.

“Është e qartë se Milan i të kaluarës ishte një skuadër fenomenale, që fitonte gjithçka, për shembull, nëse bëjmë krahasime, mund të themi të njëjtën gjë edhe për përfaqësuesen braziliane, që i kishte të gjithë fenomenë në skuadër. Besoj se Milan është gjithsesi një skuadër e mirë dhe meriton respekt”, deklaroi braziliani i Juventus, Douglas Costa.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Immobile bëhet gazi i botës, shikoni çfarë i ndodh duke gjuajtur penalltinë

Publikuar

-

Nga

Ciro Immobile, me 23 gola deri më tani, është golashënuesi më i mirë në 5 kampionatet kryesore europiane. Bomberi italian po kalon një moment fantastik, por sot në takimin e Kupës së Italisë përballë Napolit, ka bërë një gafë qesharake. Lazio e pa veten në disavantazh pas vetëm 2 minutash lojë, pasi Insigne shënoi për […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Tronditet Lacio e Strakoshës, Napoli i bën gjëmën! Hysaj protagonist me penallti dhe karton të kuq

Publikuar

-

Nga

Napoli arrin të kualifikohet në fazën gjysmëfinale të Kupës së Italisë duke eliminuar favoritët e Lacios me rezultatin 1-0. 1579640229_844 Trajneri i “të kaltërve” Xhenaro Gatuzo siguron rezultatin e parë të rëndësishëm me ekipin napolitan duke arritur të shkurorëzojë fituesit e Kupës së Italisë nga ky kompeticion. Një gol spektakolar i Lorenco Insinjes në minutën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Karton të kuq pas vetëm 19 minutash, Hysaj e katranos ndaj Lacios

Publikuar

-

Nga

Eshte duke u luajtur ne keto momente sfida mes Napolit dhe Lacios e vlefshne per Kupen e Italise. Nje mbremje jo fort e kendshme per shkodrani Elsi Hysaj Kapiteni i Shqipërisë u penalizua me 2 kartona të verdhë dhe u detyrua të linte ndeshjen në minutën e 19′. Napoli e mbylli pjesen e pare ne […]

LEXO TE PLOTE