Connect with Us

Humbi penalltinë kundër PSG-së/ Klubi i Champions League i jep dënimin e rallë sulmuesit

Sport

Humbi penalltinë kundër PSG-së/ Klubi i Champions League i jep dënimin e rallë sulmuesit

Publikuar

-

Diçka e rrallë ka ndodhur në Belgjikë, më saktë te Club Brugge. Klubi belg pësoi një disfatë me shifrat 1-0 ndaj PSG-së në mesjavë në Champions, ku u paraqit mjaft mirë.

Belgët bënë një lojë të mirë ndaj kampionëve të Francës, madje patën edhe mundësinë të barazonin ndeshjen në minutën e 76-të, por Diagne gaboi nga pika e bardhë e 11-metërshit. Lidhur me këtë episod, drejtuesit e Brugge, kanë marrë një vendim drastik, duke e dënuar senegalezin.

Gjithsesi, trajneri i ekipit e ka një shpjegim, pasi ai shprehet se Diagne po dënohet për faktin se nuk duhet ta godiste ai penalltinë, sepse gjuajtësi i parë është Vanaken. Numri një i stolit të Brugge u shpreh se për sfidën e fundjavës Diagne nuk do të grumbullohet, ndërsa në ndeshjet në vijim mbetet për t’u parë. Gjithashtu, trajneri ka shtuar se sulmuesi nga Senegali do të marrë edhe një gjobë të majme për atë çfarë ndodhi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE